مهارت های زندگی شاد

مهارت های زندگی شاد
38+

مهارت های زندگی شاد

زمان پیشنهادی مطالعه مقاله: 10 دقیقه

 

مهارت مدیریت برهیجان

ما با احساسات و هیجانات مختلفی مثل خشم،ترس،لذت و.. روبرو هستیم که آنها بر تصمیم گیری و نحوه زندگی و روابط ما با دیگران اثر میگذارد، کنترل این هیجانات قسمتی از مهارت مدیریت بر هیجان مربوط به شناخت و کنترل این احساسات و هیجانات قسمتی از مهارت مدیریت برهیجان میباشد.

بخش دوم مهارت مدیریت برهیجان مربوط به شناخت احساسات و هیجانات دیگران است.

 

مهارت حل مسئله

هر روزه با مسائل فراوانی در ارتباط هستیم که برخی ساده و برخی پیچیده اند.مهارت حل مسئله این توانایی را به ما می دهد که باتوجه به تجارب عملی و توانمندی های ذهنی خود بتوانیم در حل مسئله یا مشکل قدم برداشته و به نتیجه مطلوب دست یابیم.

 

مهارت تصمیم گیری

انسان درمسیر زندگی همواره نیازمند تصمیم گیری های مختلف است و موفقیت در زندگی در گرو تصمیم گیری درست و به جای اوست.اگر فردی بتواند فعالانه تصمیم گیری نماید،جوانب مختلف انتخاب ها را بررسی و پیامد هر انتخاب را ارزیابی کند،مسلما در سطوح بالاتر بهداشت روانی قرار خواهد گرفت.

 

مهارت تفکرخلاق

مهارت تفکرخلاق،به ماکمک میکند در مواجهه باحوادث ناگوار چگونه احساسات منفی خود را به احساسات مثبت تبدیل کنیم.

تفکر خلاق نوع دیگر دیدن است دراین تفکر هیچگاه مشکل یک عامل مزاحم به حساب نمی آید بلکه یک فرصت برای کشف راه حل های نو و بدیع تلقی میشود. این نوع تفکر هم به حل مسئله و هم به تصمیم گیری های مناسب کمک میکند.

 

مهارت تفکر نقادانه

کسب این مهارت به ما می آموزد تا هرچیزی را به سادگی و دربست قبول یا رد کنیم،ابتدا درمورد آن موضوع استدلال کنیم،سپس بپذیریم یاردکنیم.

کسانی که از تفکر نقادانه برخورد دارند فریب دیگران را نمیخورند چرا که همواره باسوال کردن به عاقبت کار می اندیشند اینها افرادی هستند که این ضرب المثل را نمیپذیرند:(خواهی نشوی رسوا،همرنگ جماعت شو)

 

همراه ما باشید:

آدرس کانال تلگرام خانم دکتر الهام مبلیان

آدرس اینستاگرام خانم دکتر الهام مبلیان

رادیو با هم

 

گردآورنده: صبا فداییمرکز مشاوره آنلاین دکتر الهام مبلیان

32

مدیر دپارتمان توانمندسازی فردی،مدیر قسمت پنل پیامکی،مدیر بخش آموزشی و پشتیبانی سایت،عضو فعال تحلیل فیلم،نویسنده برتر سایت،ادمین کانال تلگرام باهم به سوی سلامت روان،🎓دانشجوی کارشناسی روانشناسی دانشگاه آزاد اصفهان

نظرات

 • آفرینش
  ۱۳۹۸-۰۴-۲۳

  ممنونم‌صبا جوون.فقط درباره مهارت کنترل خشم هم مطالبی بزارید

  8+
  • Admin bar avatar
   صبا فدایی
   ۱۳۹۸-۰۷-۱۵

   درود در آینده حتما.

   3+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: هشدار: محتوا محافظت می شود !!