ازدواج بدون شکست

5+

کتاب ازدواج بدون شکست

به خاطر شروع معماگونه اش و درگیر کردن خواننده با داستان«شریل» و همسرش در طول کتاب به یک رمان جذاب بیشتر شباهت دارد تا کتابی درباره بهبود روابط زناشویی!

کتابی که به قلم توانای ” دکتر علی صاحبی”  بسیار روان و تأثیرگذار ترجمه شده و تا پایان خواننده را با خود همراه می‌کند.

در گوشه گوشه کتاب مثال هایی واقعی از زندگی افراد مختلف و راه حل های خلاقانه برخی برای بهبود ازدواج بیان می‌شود که آن را خواندنی تر می‌کند.

ازدواج بدون شکست  از دکتر ویلیام گلسر

واقعیت ها بسیار تکان دهنده اند.

مهم نیست چند زوج بر سر سفره عقد می نشینند، آمار طلاق رو به افزایش است.

راز داشتن یک ازدواج موفق در چیست و حتی مهم تر از آن چگونه می توان در کنار یکدیگر ماند؟

ماجرای کتاب

کتاب ازدواج بدون شکست با سؤال اسرارآمیز یک زن ۴۲ ساله آغاز می شود، سؤالی که در ذهن خیلی ها می‌چرخد ولی بسیاری، از روبه رو شدن با آن و یا حتی بیان آن هراس دارند.

سؤال این است که چرا بسیاری از زن و شوهر ها در ابتدای آشنایی و ازدواجشان، یکدیگر را عاشقانه دوست دارند، برای چند دقیقه باهم بودن به تکاپو میفتند، برای دیدن هم لحظه شماری می کنند،

اما وقتی روزهای تقویم از پی هم ورق می خورند و قدمت ازدواجشان به چند سال میرسد رفته رفته آن عشق آتشین رنگ می بازد و جای خود را به اندک محبت و یا حتی تنفری عجیب میدهد؟

این سؤالی است که نویسنده، آن را به نقل از یک خانم متأهل(شریل) که بیش از ۲۰ سال از ازدواجش میگذرد مطرح میکند و در ادامه کتاب ازدواج بدون شکست، تلاش میکند تا به آن پاسخ دهد.

پس از آن ماجرا جذاب تر میشود و شوهر شریل که استاد دانشگاهی موفق است در ملاقاتی محرمانه راز بزرگ ارتباط نامشروع خود با زنان دیگری را برای نویسنده کتاب برملا میکند.

سؤال دیگری مطرح میکند که چرا صمیمیت و هیجانی که در روابط نامشروع هست پس از چندی از روابط مشروع رخت برمیبندد و دیگر هیچ گاه باز نمی گردد؟

ادامه دارد…

گردآورنده : مهناز مرادیان نژاد

کارشناس ارشد مشاوره خانواده

34

دکتر الهام مبلیان مشاور خانواده و زوج درمانگر استاد دانشگاه مشاور دانشگاه اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: هشدار: محتوا محافظت می شود !!